(057) 758-59-51 lomb@i.ua

Як підготуватися до іпотеки?

Отримання іпотеки пов’язано із безліччю н’юансів. Щоб покупка квартири залишалася радісною подією, потрібно знати, як правильно підготуватися до взяття іпотеки, зважити всі плюси та мінуси прийнятого рішення.

Іпотечне кредитування – доступний кожному спосіб придбати будинок або квартиру мрії. А починається підготовка до цього процесу з вибору банку. Тут необхідно звернути увагу на наступні рекомендації:

 • Зручність обслуговування кредиту. Банки України пропонують різні умови взаємодії позичальника із банком – можливість контролювати та сплачувати внески через «Особистий кабінет», отримання SMS-повідомлень – вибирайте комфортні умови.
 • Процентна ставка по іпотеці. Вигідне оформлення іпотеки – варіант з низькою ставкою.
 • Наявність додаткових витрат при оформленні іпотеки. Враховуйте необхідність страхування і сплати комісії при виборі банку, навіть якщо вам здається, що це не так важливо.
 • Надійність банку. Вивчіть відгуки та рейтинг банку, перед тим як взяти кредит на житло.

Перед оформленням іпотеки розгляньте кілька оптимальних для вас банків. Сходіть на зустріч із іпотечним консультантом – підготуйте список актуальних для вас питань, пов’язаних з оформленням кредиту, штрафами та комісіями, пільговими програмами і т. д.

Важливий аспект підготовки до придбання будинку – заздалегідь зібраний пакет основних і додаткових документів. Це збільшує шанси на те, що ви отримаєте кредит на житло. Перелік необхідних паперів та порядок оформлення можна знайти на сайті обраного банку або уточнити його особисто.

 

Кращі рекомендації по грамотному оформленню іпотеки

Іпотека може бути пов’язана із труднощами. Нижче представлені поради, які допоможуть запобігти виникненню більшості із них:

 1. Вигідне оформлення іпотеки можливо тоді, коли спочатку ви підбираєте банк із відповідними умовами, а потім шукаєте житлоплощу. В іншому випадку при відмові потрібного банку у іпотеку заради квартири доведеться погоджуватися на менш вдалі умови.
 2. Іпотечне кредитування варто оформляти у тій валюті, в якій отримуєте дохід.
 3. Фіксовані відсотки – запорука спокою. Національний банк України у залежності від економічної ситуації може піднімати або знижувати ставку, що породжує відповідні ризики. Іпотека – справа довгострокова, тому виграєте ви на плаваючих відсотках чи ні – велике питання. А ось проблеми із погашенням не потрібні нікому.
 4. Розраховуйте сили. Можна купити велику квартиру в центрі Харкова, розтягнувши платежі на багато років, але навіщо приймати таке рішення, якщо можна розрахуватися за квартиру меншого розміру у спальному районі набагато швидше і потім спокійно думати про розширення?
 5. Уточнюйте порядок оформлення іпотеки у кредитного фахівця – ніхто не застрахований від помилок, особливо у напруженому стані, адже покупка квартири – відповідальний крок.
 6. Вивчіть умови договору перед підписанням – прихована комісія може збільшити щомісячні платежі і ускладнити процес погашення позики.
 7. Крім грошей на перший внесок, відкладіть кошти на випадок виникнення непередбаченої ситуації – наприклад, якщо втратите роботу, ви зможете якийсь час не переживати про можливе прострочення платежів.
 8. Чим менше термін іпотеки – тим менше переплата. Скористайтеся онлайн-калькулятором, щоб визначити оптимальний термін іпотеки.

 

Для того щоб покупка житла не обернулася проблемами, заздалегідь вивчіть усі н’юанси іпотечного кредитування, інформацію про штрафи та пені, вибирайте такі об’єкти нерухомості, які згодом буде легко продати. А також буде корисно оформити страхування при іпотеці – це вбереже вас від зайвих ризиків, особливо якщо сумніваєтеся в юридичній чистоті угоди.

Розглядайте різні варіанти взяття іпотеки, шукайте пільгові програми кредитування, радьтеся із фахівцями – грамотно оформлена іпотека стане хорошим рішенням для придбання будинку за браку коштів.