(057) 758-59-51, (050) 343-77-66 lombard.nadiya@gmail.com 61058, м. Харків, вул. Данилевського, 18, к. 107

Історичні факти

Місія ломбарду – допомогти кожній людині, яка тимчасово опинилася у скрутному грошовому становищі для вирішення своїх фінансових проблем.
Видаючи короткострокові кредити громадянам, ломбарди задовольняють потреби різних верств населення, зменшуючи тим самим соціальну напругу в суспільстві та сприяючи підвищенню платоспроможного попиту на товари та послуги. В теперішній час, це актуально для економіки нашої країни.

Інтерес до ломбардів має глибоке коріння, так як ломбарди є найдавнішим фінансовим інструментом людства і має багатовікові традиції.

Історія ломбардної справи (лихварства) сягає в глибину декількох тисячоліть та має дуже давню історію. У Китаї такого роду установи існували більше трьох тисяч років назад. В середні віки перші Ломбардні дома з’явилися в Італії, в провінції з такою ж назвою, Ломбардія. В 1468 році завдяки старанням монастирів, чернечий орден францисканців, заснував першу банкірську контору «Монт ді Пієта». Через 30 років такі контори вже існували по всій Італії і мали в народі назви «Дома ломбардців» або просто «Ломбарди». В кінці ХV століття король Франції дозволив лихварництво в своїй країні, і вже в XVIII столітті муніципальні ломбарди із Франції широко розповсюдилися по всій Європі.
Послугами Ломбардів користувалися різні верстви населення, в тому числі й знатні особи. Так, Королева Іспанії Ізабелла, передала в заставу свою діамантову корону, щоб на отримані гроші фінансувати подорож Колумба до Америки. Французький король Людовік IX, також неодноразово користувався послугами ломбардів.

В XIX столітті, з’являються так звані «взуттєві ломбарди», куди робітники здавали свої вихідні черевики в понеділок, а в п’ятницю, отримавши тижневу платню, їх викупали.

В Російській імперії Ломбарди (кредитні товариства; кредитні каси і т. д.) отримали поширення із середини XVIII століття і прийшли з Польщі та Голландії. Ломбарди існували у вигляді казенних і приватних підприємств. Діяльність їх вважалась справою потрібною і звичайною та мала відображення в літературі. Згадаємо стару – процентницю Достоєвського із «Злочину і покарання», «Петербурзькі таємниці» Крестовського чи водевіль «Сватання гусара», «Гобсек» О.Бальзака.

В радянські часи з 1922 року, міські ломбарди існували як підрозділи Держбанку СРСР і мали негативний імідж завдяки мізерним розмірам кредитів, величезним чергам і маленькою їх кількістю.

У Харкові перший міський Ломбард був відкритий в 1890 році і проіснував до 1918 року.

У 1992 році вже в незалежній Україні в Харкові з’явилися перші приватні Ломбарди. В теперішній час у Харкові існує більше 30 ломбардів. Наш ломбард «Надія» був відкритий у 1999 році, успішно працює до сьогоднішнього дня і має більше 30 відділень по всьому місту.

В наш час Ломбарди, як кредитні установи існують і найбільш розповсюджені в усіх країнах з розвиненою економікою і високим рівнем життя населення.